Każdy uczestnik może wybrać  atrakcyjny sposób spędzania czasu w jednej
z pięciu pracowni, gdzie pod opieką terapeuty uczestniczy w ciekawych zajęciach lub po prostu odpoczywa.

Zajęcia z udziałem większej liczby uczestników, spotkania i imprezy integracyjne odbywają się w Świetlicy.

W czasie pobytu uczestnicy mają zapewnioną opiekę pielęgniarki, mogą także porozmawiać z psychoterapeutką.

Aby obejrzeć więcej zdjęć,
kliknij na obrazku.

Pracownia kulinarna

Jest miejscem przygotowywania potraw i spożywania posiłków. Podczas prowadzonych treningów kulinarnych poszerzamy i utrwalamy swoją wiedzę i umiejętności gastronomiczne.

Pracownia plastyczna

Pod kierunkiem wspaniałych terapeutek - plastyczek każdy może stać się twórcą i artystą. Prace plastyczne wykonane przez naszych uczestników podziwiane są na wielu wystawach, nie tylko w Polsce, ale i za granicą.
W 2008 r. delegacja naszego Domu uczestniczyła w wystawie twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych w Brukseli.

Pracownia rękodzieła

Jest miejscem narodzin różnorodnych prac; począwszy od krawiectwa, hafciarstwa, poprzez malarstwo olejne, rzeźbę, grafikę, wyroby ceramiczne etc.

Pracownia komputerowa

Bogato wyposażona w sprzęt komputerowy i elektroniczny, pracownia oferuje szereg różnorodnych zajęć pozwalających doskonalić umiejętności informatyczne, m.in. obsługę komputera, korzystanie z zasobów sieci, tworzenie wirtualnych obrazów przy użyciu tabletu graficznego itd.

Pracownia rehabilitacji ruchowej
i fizykoterapii

Pod okiem rehabilitanta można tu poprawiać swoją sprawność ruchową i fizyczną korzystając z bogatego wyposażenia. Można zrelaksować się fizycznie lub poprawiać swoją kondycję, także uczestniczyć w zajęciach i grach sportowych (np. w ramach przygotowań do rozgrywek i zawodów, w których biorą udział reprezentanci naszego Domu).

Pokój wyciszeń

Jest miejscem, w którym uczestnicy potrzebujący samotności, odpoczynku, a nawet snu mają możliwość skorzystania z chwili relaksu. W pokoju wyciszeń znajduje się ogólnodostępna biblioteczka z książkami oraz zbiór dyplomów i wystawa pucharów zdobytych przez uczestników na różnorodnych imprezach.

Świetlica

Jest miejscem, gdzie odbywają się imprezy okolicznościowe i integracyjne, spotkania z zaproszonymi przedstawicielami kultury, nauki, porządku publicznego i religijne.

Świetlica wyposażona jest w sprzęty multimedialne - laptopy, rzutnik, telewizor i inne, z których uczestnicy chętnie korzystają w ramach treningów i indywidualnego spędzania czasu wolnego.

Opieka pielęgniarki

W czasie pobytu w Domu uczestnicy są pod opieką wykwalifikowanej  i doświadczonej pielęgniarki, mogą też skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Zajęcia na świeżym powietrzu

Wokół budynku naszego domu jest sporo zieleni. Mamy altankę i miejsce do wypoczynku, gdzie można w czasie sprzyjającej pogody miło spędzić czas, posiedzieć przy grillu, zorganizować ciekawe zajęcia lub małą imprezę. Można też wybrać się na spacer po okolicy lub przejażdżkę rowerową.

Zajęcia poza terenem Domu

Kilka razy w roku organizujemy imprezy i zajęcia połączone z wyjazdem poza Woliczkę. Uczestniczymy
w zawodach, spartakiadach, wystawach, przeglądach twórczości i spotkaniach z uczestnikami podobnych placówek całego województwa. Organizujemy wycieczki rekreacyjno-krajoznawcze do ciekawych i atrakcyjnych miejsc (kina, muzea, skansen, ZOO itp.).