Zero mycia, zero prania,
zero szycia, gotowania.
Dziś Dzień Kobiet, drogie panie,
tysiąc kwiatów na śniadanie.
I niech tak już co dzień będzie,
Twoje Święto - ciągle, wszędzie!

Dzień Kobiet, to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. To tyle o historii tego święta.

Dzisiaj mamy 2021 r. Kobiety są inne. Bardziej Kobiece, Wyzwolone, Pewne Siebie. Już nie wystarczą goździki i rajstopy. Teraz każda czeka na kolację przy świecach. W prezencie perfumy, biżuteria, vaucher do spa. Czy aby na pewno?

W naszym Ośrodku, Kobiety, które stanowią ponad połowę populacji, nie mają takich wymagań. Dla nas liczy się każdy miły gest. Vaucher do spa, czemu nie. Ale zamiast czekać na termin, to Spa zrobiłyśmy sobie same. Aromatyczne świece i olejki, gorące kamienie, maseczki, lakiery, kremy, a przy okazji fryzjer.

Czy więcej potrzeba, żeby zrobić sobie chwilę przyjemności?

Oczywiście, że tak. Tą „wisienką na torcie” był przygotowany przez naszych Panów zdrowy poczęstunek. Panowie stanęli na wysokości zadania i oprócz pięknych róż, goździki już niemodne przygotowali dla Pań przepyszną sałatkę owocową. Smaczną i zdrową. I to się nazywa Dzień Kobiet.


A oto kilka spostrzeżeń i odczuć naszej uczestniczki Kasi:

Już od samego rana w naszym Domu panował świąteczny wesoły nastrój. Nasi koledzy uczestnicy nie zapomnieli o nas kobietach. Od rana można było zadbać o urodę z pomocą pań terapeutek. Choć za oknem zima panowie przygotowali kolorowy, słodki deser. Były też życzenia i kwiaty. Do tego wspaniała muzyka. To był bardzo miły dzień. Dziękujemy za niespodziankę.


Zapraszamy galerii zdjęć...