Kobieta otula kocem chorego

Papież w swoim orędziu zwraca uwagę na: doświadczenie choroby, która sprawia, że odczuwamy naszą bezradność, a jednocześnie wrodzoną potrzebę drugiego człowieka. Gdy jesteśmy chorzy, niepewność, strach a niekiedy przerażenie przenikają nasze umysły i serca. Znajdujemy się w sytuacji bezsilności, ponieważ nasze zdrowie nie zależy od naszych zdolności ani od naszego „zatroskania” (por. Mt 6, 27).

Ojciec Święty zauważa także, że dzisiejsza sytuacja, w której przychodzi nam przeżywać już po raz kolejny Światowy Dzień Chorego jest niecodzienna. Inna pod każdym względem. Przeżywany w tym roku Światowy Dzień Chorego kieruje naszą uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. Nasze myśli kierujemy w szczególności do tych, którzy na całym świecie cierpią z powodu skutków pandemii koronawirusa.

Nasi uczestnicy w tym dniu wzięli udział w mszy w Parafii pw. Św. Józefa w Woliczce. Mszę odprawił ks. Proboszcz Antoni Czerak. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli, przygotowali oprawę mszy i przyjęli namaszczenie chorych. Po mszy ksiądz proboszcz odwiedził uczestników w ŚDS i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Księdzu Antoniemu serdecznie dziękujemy.

I zapraszamy do kolejnych odwiedzin.


Zapraszamy galerii zdjęć...