Jak co roku, już od początku listopada trwały przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Wykonywanie scenografii jasełkowej i świątecznych stroików, próby występów a w końcu dekorowanie sali i przyrządzanie tradycyjnych potraw wymagało wiele pracy i wysiłku organizacyjnego.

16 grudnia w sali Domu Ludowego w Woliczce spotkaliśmy się przy wspólnym stole aby zgodnie z polską tradycją podzielić się opłatkiem i najlepszymi życzeniami oraz spożyć wigilijną wieczerzę, na którą złożyły się potrawy przygotowane z udziałem uczestników. To spotkanie wprowadza nas w okres Świąt Bożego Narodzenia.

Jak co roku, gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych, pracowników Urzędu Gminy, rodziny uczestników i przyjaciół naszego Domu.

W świąteczny nastrój wprowadziła nas inscenizacja jasełkowa w wykonaniu uczestników, którą zaproszeni goście długo oklaskiwali. Scenografia, choinka, stroiki, udekorowane stoły i atmosfera serdecznej wspólnoty sprawiają, że dla nas wszystkich to spotkanie jest wielkim, dobrym przeżyciem, co roku wyczekiwanym i przez długi czas ciepło wspominanym.


Zapraszamy galerii zdjęć...

Stroiki świąteczne

Spotkanie wigilijne