Już po raz dziesiąty na Sali Domu Ludowego w Woliczce przy wspólnym stole i przystrojonej choince spotkali się uczestnicy, ich rodziny, pracownicy ŚDS, a także mili goście – przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańców Woliczki.

W nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas występy przygotowane przez uczestników – przedstawienie na motywach „Nocy wigilijnej” K. Dickensa, wspólne śpiewanie kolęd oraz tańce. Po tej części artystycznej mogliśmy wysłuchać okolicznościowych wystąpień gości, którzy z uznaniem wypowiadali się o wrażeniach z zaprezentowanych występów i pracy naszego Domu. Te życzliwe słowa nie tylko sprawiły nam wielką satysfakcję, ale umacniają nas w przekonaniu, że wspólnota, którą tworzymy i praca, jaką co dzień wykonujemy ma głęboki sens, jest ważna i doceniana.

W następnej części spotkania, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz, wspólna modlitwa, wysłuchanie Dobrej Nowiny, opłatek i życzenia sprawiły, że mogliśmy się poczuć, jak w rodzinie, jak w tradycyjnym polskim domu.

Wspólny posiłek złożony z tradycyjnych potraw i drobne upominki dopełniły program tego dnia, który, mamy nadzieję, będzie miło wspominany przy choince w wigilijny wieczór w naszych domach.


Zapraszamy galerii zdjęć...