To święto, szczególnie ważne dla naszych uczestników, tak jak i w latach poprzednich, obchodziliśmy w formie spotkania  środowiskowego. Na sali Domu Ludowego w Woliczce zgromadzili się uczestnicy, ich rodzice i opiekunowie oraz przedstawiciele władz gminy i lokalnej społeczności.

Aby okazać wielki szacunek, wdzięczność i miłość swoim najbliższym, w pierwszej części spotkania grupa teatralna działająca w ŚDS zaprezentowała widowisko pt.: „Czterej muzykanci z Bremy”. Aktorzy w sposób żywiołowy, w humorystycznej, bajkowej formie pokazali, jak przyjaźń, pogoda ducha i odrobina sprytu pomaga przezwyciężyć trudne chwile w życiu i odmienić swój los. Ciekawa scenografia, znakomite kostiumy i charakteryzacja, ale również wielka swoboda i ekspresja, z jaką niepełnosprawni artyści przedstawili swój spektakl spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po słodkim poczęstunku, w drugiej, refleksyjnej części spotkania, przeżyliśmy montaż poetycko-muzyczny z elementami multimedialnymi oparty na poezji i nauce św. Jana Pawła II. Przekaz podkreślał doniosłą rolę rodziców i wzajemnych relacji miłości, oddania i poświęcenia, jakie w naszych rodzinach winniśmy pielęgnować. Również i ta część naszego spotkania, ze względu na ważne treści, jak i piękną formę, spotkała się z ciepłym przyjęciem obecnych.

Ostatnim elementem uroczystości były serdeczne słowa i życzenia dla obecnych rodziców i opiekunów oraz wręczenie przygotowanych przez uczestników upominków. Jak i poprzednie, tak i to środowiskowe spotkanie było dla naszych uczestników (mamy nadzieję, że także dla wszystkich gości) okazją do wielkich przeżyć duchowych i artystycznych oraz źródłem radości i satysfakcji z możliwości zaprezentowania efektów naszej pracy.


Zapraszamy galerii zdjęć...