Dzień 26.11 był zwieńczeniem naszego projektu p.n. Utworzenie przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Woliczce „Klubu Młodego Ekologa”. Spotkanie zostało zorganizowane w Osadzie Koła Łowieckiego „Jedność – Bugaj” w Bratkowicach z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach oraz przedstawicieli Gminy Świlcza: Dyrektora ZWiK Pana Tadeusza Pachorka i Inspektora Ochrony Środowiska Pana Krzysztofa Czecha.

Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji podsumowującej cykl warsztatów ekologicznych. Kolejnym punktem integracji był konkurs związany z segregacją odpadów. Do zawodów stanęli zarówno uczniowie szkoły, jak i nasi uczestnicy, którzy pod okiem fachowców dokonali selekcji śmieci do odpowiednich worków. Wszyscy wykazali się wiedzą w tej dziedzinie. Punktem kulminacyjnym programu był pokaz eko-mody przygotowany przez terapeutów i uczestników ŚDS Woliczka. Zaprojektowano 7 kreacji, wykorzystano w tym celu surowce wtórne, tj. nakrętki, butelki, worki, papier, folie itp. Pokaz i modele (uczestnicy ŚDS-u) przy fleszach aparatu zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Każdy z uczestników biorących udział w programie zaprezentował swoją kreację w sposób twórczy i finezyjny.

W przerwach na kolejne punkty programu nie zabrakło gorącego i słodkiego poczęstunku. Wszystkie spotkania zorganizowane w ramach projektu były dla nas nie tylko bardzo cennymi wskazówkami dotyczącymi ekologicznego stylu życia, ale także okazją do spotkania z ciekawymi ludźmi, którym dobro planety leży na sercu.


Zapraszamy galerii zdjęć...