To uroczyste spotkanie na trwale wpisało się już w naszym kalendarzu, jako jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Już po raz siódmy, w Sali Domu Ludowego w Woliczce, przy wspólnym stole, zasiedli uczestnicy i pracownicy ŚDS, rodziny i opiekunowie oraz nasi goście i przyjaciele – przedstawiciele władz powiatu, gminy, środowiska lokalnego. i miejscowego Koła Gospodyń oraz Rady Charytatywnej.

Po powitaniu obecnych program jasełkowy przedstawili uczestnicy Domu. Krótka forma teatralna łączyła elementy tradycji ze współczesnymi problemami ludzkiej egzystencji. To nowatorskie ujęcie tematu, którego reżyserką była s. Wioletta, spotkało się z żywym oddźwiękiem widowni.

Dalsza część spotkania przebiegała już zgodnie z tradycją. Słowo Boże, dzielenie się opłatkiem, życzenia i wspólny posiłek wprowadziły rodzinny nastrój i prawie domową atmosferę. Nie zabrakło także drobnych upominków, rozmów o bieżących problemach i nieco satyrycznego komentarza na temat codziennego życia ŚDS autorstwa i w wykonaniu Pani K. Łobody.

Spotkanie opłatkowe, które w naszym Domu poprzedza przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia, wprowadza nas w ten święty czas i pomaga nam w jego radosnym przeżywaniu w naszych domach i rodzinach.


Zapraszamy galerii zdjęć...