Uczestnicy ŚDS z Woliczki wzięli udział w integracji społecznej osób niepełnosprawnych, a był to turniej kulinarny „ Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie „Razem” z Bud Głogowskich i ŚDS z  Wysokiej Głogowskiej. Impreza odbyła się w gościnnych progach – Centrum Promocji Obszarów Natura 2000. Spotkanie, w ramach projektu ,miało na celu promowanie zdrowego stylu życia.

Po przyjeździe przedstawicieli ŚDS-ów i WTZ-ów nastąpiło powitanie grup oraz zaproszonych gości przez ks. dr Piotra Potyrałę, panią kierownik ŚDS w Wysokiej Głogowskiej oraz przedstawicielki Wydziału Polityki Społecznej. Kolejnym etapem były warsztaty teoretyczne Jacka Świerka mistrza „Carvingu”. Niektórzy po raz pierwszy usłyszeli ten termin a oznacza on sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach. Okazało się , że z owoców i warzyw można wyczarować prawdziwe cuda: kwiaty, łabędzie, egzotyczne palmy czy … młodą parę. Wszyscy patrzyli zauroczeni a pan Jacek chętnie dzielił się posiadaną wiedzą i demonstrował swoje niezwykłe umiejętności.

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił wykonując rzeźby z warzyw i owoców. Przedstawiciele ŚDS-ów i WTZ-ów rywalizowali próbując naśladować mistrza. Wszystkie prace prezentowały się interesująco i jury miało problem z wyłonieniem laureatów. Chociaż nie zajęliśmy miejsca  na podium wróciliśmy obdarowani prezentami. Myślę, że zdobyte umiejętności postaramy się wykorzystać w przyszłości aby zaskoczyć zaproszonych gośc.


Zapraszamy galerii zdjęć...