W świątecznie udekorowanej Sali Domu Ludowego w Woliczce spotkali się uczestnicy ŚDS i mili goście – rodzice i opiekunowie, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańców Woliczki.

Witając zebranych, Kierowniczka ŚDS podkreśliła znaczenie roli rodziców w życiu każdego człowieka i szacunek, cześć i wdzięczność, jaka otaczała rodziców w różnych społeczeństwach i kulturach na przestrzeni dziejów. Obecny z nami pan Wójt wyraził radość z udziału w spotkaniu i również przekazał obecnym rodzicom i opiekunom najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności za troskę i miłość, jaką otaczają swoje dzieci.

W części poświęconej prezentacji efektów pracy i osiągnięć artystycznych uczestników grupa teatralna prowadzona przez Magdalenę Mokrzewską-Sarnę i Ewelinę Żyradzką-Woźny przedstawiła bajkę autorstwa  Emilii Moniuszko-Kwiecińskiej pt. „Bądź sobą”. Przesłaniem przedstawienia było, jak nieprzewidziane i często negatywne skutki mogą przynieść nieprzemyślane decyzje wynikające z podążania za modą czy lansowanymi trendami. Morał: „Bądź sobą, zaakceptuj siebie takim, jaki jesteś, nie staraj się być kimś innym” przewijał się w finałowej piosence. Dopracowana scenografia i przekonująca gra aktorów (wypracowana przecież przez kilka lat) ujęła widzów, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Utwór został wykonany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS.

Część artystyczną dopełnił występ grupy tanecznej prowadzonej przez Ewelinę Żyradzką-Woźny i Marzenę Róg, w którym uczestnicy zaprezentowali choreograficzną interpretację piosenki Wojciecha Młynarskiego „Nie ma jak u mamy” oraz znanego standardu Eugeniusza Bodo „Sex appeal”.

Po części artystycznej na wszystkich czekał słodki poczęstunek bogaty w witaminy – owoce nieodpłatnie przekazał nasz sprawdzony sponsor – rzeszowski Agrohurt – dziękujemy! Rodzice i goście zostali obdarzeni okolicznościowymi serduszkami wykonanymi w ŚDS. Spotkania i serdeczne rozmowy trwały aż nadszedł czas rozstania i wyjazdu do domów.


Zapraszamy galerii zdjęć...