Nasz zaprzyjaźniony ŚDS z Wysokiej Głogowskiej zaprosił nas do udziału w projekcie „Kreatywni i twórczy dla Ojczyzny”. Pierwszym etapem projektu było wykonanie prac plastycznych na konkurs pt. „Polska droga do niepodległości”, temat bardzo popularny w tym roku z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wykonaliśmy kilka pięknych prac i 17 października pojechaliśmy do MGDK w Głogowie Małopolskim na galę wręczenia nagród połączoną z konkursem piosenki patriotycznej i warsztatami plastycznymi i historycznymi.

Pan Robert Borkowski – dyrektor gminnej biblioteki publicznej w pełen pasji sposób opowiedział zebranym o naszej trudnej drodze do niepodległości. Następnie przedstawiciele zaproszonych ŚDS-ów zaprezentowali wzruszające pieśni patriotyczne. Nasza Anastazja ubrana w żołnierski mundur zaśpiewała pieśń „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Podczas ogłaszania laureatów konkursu plastycznego z radością usłyszeliśmy, że nasz pan Wiesław zajął III miejsce. Pozostali twórcy otrzymali wyróżnienia i również nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu części oficjalnej i obiedzie uczestnicy projektu integrowali się uczestnicząc w warsztatach plastycznych. Żal było opuszczać gościnne mury głogowskiego MGDK. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszego ŚDS-u.


Zapraszamy galerii zdjęć...