Już po raz dwunasty na Sali Domu Ludowego w Woliczce zgromadzili się uczestnicy wraz z rodzinami oraz pracownikami ŚDS, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Woliczki aby wspólnie wejść w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Po powitaniu obecnych grupa teatralna zaprezentowała występ przybliżający znaczenie przyjścia Zbawiciela dla świata, ale i dla życia każdego współczesnego człowieka. Po tej duchowo-artystycznej części zespół wokalny pod kierunkiem i przy akompaniamencie pana Jarka odśpiewał kilka kolęd. W śpiew żywo włączyli się wszyscy obecni. Następnym punktem programu był występ grupy tanecznej również nawiązujący do motywów bożonarodzeniowych. Taniec został przyjęty przez widzów owacją, a na bis udało się zaprosić do wspólnego tańca pana Wójta oraz Dyrektora GCKSiR. Owacje po tym tańcu były równie gorące.

Po tych przeżyciach artystycznych, zgodnie z tradycją, wysłuchaliśmy Słowa Bożego na wigilię i wszyscy podzielili się opłatkiem oraz serdecznymi życzeniami. Ostatnią częścią tego wigilijnego spotkania był wspólny posiłek złożony z kilku tradycyjnych potraw, przygotowanych przez ŚDS.

Należy zaznaczyć, że przygotowania do tej dorocznej imprezy trwają w naszym Domu kilkanaście tygodni przy dużym zaangażowaniu wszystkich pracowników i uczestników. Grupę teatralną prowadzą panie Ewelina i Magda, grupa taneczna to domena pań Marzeny i Eweliny. Scenografia, kostiumy i strona wizualna to wielka praca pani Justyny. Za część muzyczną i dźwięk odpowiada pan Jarek z pomocą pana Łukasza z GCKSiR, a stroną kulinarną i sprawną obsługą dyrygowała panie Marzena, Kazia i Pielęgniarka Małgosia.


Zapraszamy galerii zdjęć...