Już po raz kolejny na Sali Domu Ludowego w Woliczce zgromadziliśmy się, aby oddać cześć, szacunek i okazać miłość naszym rodzicom i opiekunom. Spotkanie to jest także okazją do pokazania artystycznych efektów naszej całorocznej pracy przed zaproszonymi gośćmi. Tym razem, podobnie jak w latach poprzednich, byli to: przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego i gminnego, lokalnej społeczności, delegacja ŚDS w Tarnowie z naszą kochaną siostrą Wiolettą, mieszkańcy Woliczki i oczywiście kochani rodzice i opiekunowie.

Głównym punktem programu artystycznego było przedstawienie Hansa Christiana Andersena „Nowe szaty cesarza”. Widzowie mogli podziwiać znakomitą scenografię, wspaniałe stroje i pełną zaangażowania i ekspresji grę aktorów. Szczególnie zwróciła uwagę postać samego cesarza, którego odtwarzała Alicja, prawdopodobnie nowo odkryty talent aktorski. Całość została nagrodzona brawami, a w pamięci oglądających na pewno pozostanie przesłanie tej baśni – jak łatwo przez naszą próżność i obawę o negatywną opinię innych o nas, możemy stać się ofiarą różnych naciągaczy lub zwykłych oszustów.

Kolejnym elementem popisów artystycznych był występ grupy tanecznej w tańcu „Babuszki staruszki” i skoczną i wesołą piosenką ludową. Tu również widać było wielką pracę tancerzy i wokalistek, a kolorowe stroje przyciągały oczy. Na koniec wystąpili tancerze – panowie, którzy tańcem łabędzi z baletu Czajkowskiego, nie wiadomo czy bardziej zachwycili, czy rozbawili widownię. W każdym razie i oni dostali owację.

Słodki poczęstunek i wykonane przez uczestników upominki dla rodziców i gości dopełniły tego środowiskowego spotkania.


Zapraszamy galerii zdjęć...