ŚDS on-line

Przygotowania do tegorocznych świąt zaczęły się już pod koniec lutego. Uczestnicy wykonywali projekty i elementy do kartek i stroików świątecznych.

Wszystko szło zgodnie z planem. Aż do 12 marca, kiedy to okazało się, że zajęci w ŚDS są zawieszone. Pierwsze dwa dni to szok, bezradność i niemoc, ale już od poniedziałku terapeuci wraz z uczestnikami podjęli decyzję, że stworzą grupę na Facebooku i tam razem będą się spotykać, będą zdalnie prowadzone zajęcia i treningi i wspólnie będziemy przygotowywać się do świąt.

Tym razem panie plastyczki, pod okiem uczestników i zgodnie z ich instrukcjami, z poszczególnych elementów wykonanych wcześniej przez uczestników wykonały piękne stroiki i dokończyły kartki świąteczne.

Aby widać było święta w domu i przygotowanie się na przyjęcie uczestników po przymusowej przerwie kadra postanowiła posprzątać cały budynek. W rytm muzyki panie kręciły bioderkami przy myciu okien, podłóg i umywalek. Filmiki z tych ćwiczeń uczestnicy mogli zobaczyć na zamkniętej grupie FB jako materiał instruktażowy do gimnastyki domowej.

Na nadchodzące Święta Wielkanocne życzymy wszystkim uczestnikom i pracownikom zdrowia, ciepła i radości wbrew wszystkim przeciwnościom.

M.Ś.


Zapraszamy galerii zdjęć...