Spotkanie Wigilijne 2020

„Gdy wszystko było pogrążone w głębokim milczeniu, a noc w swym biegu dosięgła połowy drogi, Wszechmocne Słowo Twoje Panie zstąpiło z nieba królewskiego tronu”. Tak liturgia Oktawy Bożego Narodzenia odczytuje prawdę, w której święty Jan pokazuje sens tego niezwykłego wydarzenia „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało miedzy nami”.

Kontemplując tajemnicę Wcielenia i nieskończoną miłość Boga, która objawiła się w naszym Panu Jezusie Chrystusie podążajmy każdego dnia za prawda płynącą z historii z Betlejem, że wielkość człowieka nie przejawia się w tym co posiada, lecz w miłości realizowanej każdego dnia przez służbę Bogu, obecnemu w drugim człowieku.

Niech więc cud Bożego Narodzenia sprawi, że nasze serca staną się dla Boga żyjącego w bliźnich, betlejemską stajenką przepełnioną Jego miłością i ciepłem.

Corocznym zwyczajem nasza rodzinna wspólnota Środowiskowego Domu Samopomocy w dniu 16.12.2020 r. zgromadziła się na wspólnej Wigilii. W tym tak trudnym czasie zmagania się z pandemią we wspólnym świętowaniu wzięli udział tylko podopieczni oraz pracownicy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą kontemplując słowa Pisma Świętego z Ewangelii według świętego Łukasza. We wspólnej modlitwie pamiętaliśmy o wszystkich dotychczasowych gościach i przyjaciołach naszego domu.

Pani Kierownik skierowała do wszystkich obecnych piękne życzenia świąteczne i zaprosiła do wspólnego świętowania przy stole wigilijnym.

Jak co roku nasza pracownia kulinarna na czele z Panią Marzeną przygotowała potrawy na wigilijne świętowanie. Gospodarzami naszej uroczystości byli wszyscy pracownicy, którzy zadbali aby każdy uczestnik został odpowiednio ugoszczony. W udekorowanym bożonarodzeniowo hallu przy blasku choinki i świec na naszym przystrojonym świątecznie stole pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy: żurek z grzybami i ziemniakiem, groch z kapustą oraz pierogi, nie zabrakło również kompotu z suszonych owoców.

Fety dopełniło wyśmienite ciasto z kawą. Aby tradycji stało się za dość dopełniliśmy zwyczaju wspólnego kolędowania w rodzinnej atmosferze.

E.R-O.


Zapraszamy galerii zdjęć...